درباره مام هود

قصه ی مام هود

وقنی یک نوزاد به دنیا میاد با خودش یک کاتالوگ راهنما و دستورالعمل نمیاره! و خیلی از مامانها به تجربه و راهنمایی نیاز دارند.
قصه ی مام هود از اونجایی شروع شد که یکی از دوستان نزدیک من چند سال پیش باردار شد. بر عکس خیلی از تجربیات مشترکی که ما سالها با هم داشتیم ، بارداری چیزی بود که درکش برای من و بقیه دوستانمون سخت بود . دوری از خانواده و نداشتن دوستانی که بتونند شرایطش رو درک کنند ، دوران بارداری و سال اول بچه داری رو برای دوستم خیلی سخت کرد. بعد از گذشت چند سال ، وقتی پسر کوچولوش به سن مهد کودک رسیده بود ، یک روز که داشت از سختی های روزهای مهد رفتن پسرش برام میگفت توی حرفهاش از یک گروه دوستی مجازی برام گفت که از طریق تلگرام باهاشون آشنا شده بود ، به نام مادران غرب تهران. و برام گفت که چقدر این گروه از مامانهای هم سن و سال خودش بهش کمک کردند که سختی های سالهای اول بچ داری رو پشت سر بگذاره. خودش میگفت اگه با این گروه آشنا نشده بود احتمالا دیوونه میشد!

از این مکالمه ی ما چند سال گذشت و این قضیه همیشه گوشه ی ذهن من بود که این رویه باید عوض بشه و اینکه نیاز زن های نسل من با زن های نسل کذشته متفاوته و باید به شکل دیگه ای بهش پرداخته بشه. این شد که مام هود متولد شد. هدف مام هود اینه که با ایجاد یک اجتماع از زنها ، این شرایط رو فراهم کنه که قصه ی زندگی هاشون رو با هم به اشتراک بگذارند و از این طریق از هم حمایت کنند و از هم یاد بگیرند.

در هر مرحله از داستان مادری تان هستید یا اگر سعی میکنید بچه دار بشید ، اگر به این فکر میکنید که فرزندی رو به فرزند خواندگی بپذیرید و یا باردار هستید و فرزندی دارید ، در مام هود میتونید تجربیاتتون رو با زن های دیگه مثل خودتون به اشتراک بگذارید هم یاد بگیرید و هم یاد بدید.

قصه ی مام هود

چرا فیل رو برای ایکون مام هود انتخاب کردیم؟ به چند دلیل فیلها با مفهوم و کار مامهود همخوانی دارند اول اینکه فیلها بیشترین تجربیات رو در خصوص بارداری دارند ، چون به مدت 22 ماه بارداریشون طول میکشه ! این طولانی ترین بارداری بین همه ی موجودات هست. گروه های فیلها همیشه توسط یک فیل ماده رهبری میشوند در فرهنگ های کهن فیل نماد هوش و ذکاوت ، وفاداری ، استقامت و خوش اقبالی ست

درباره مام هود